2024. május 04., szombat.       Köszöntjük névnapjukon Mónika és Flórián nevű olvasóinkat.  Holnap Györgyi napja lesz.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Nemzeti összetartozás – fenyegetéssel?

Hírek - Közélet

CSONGRÁD - 2012. Június 5.

Alig tudott a Jobbik csongrádi alapszervezete és helyi ifjúsági tagozata a trianoni békediktátum aláírásának évfordulója alkalmából rendezett hétfő délutáni megemlékezésre kulturális műsort szervezni, a felkért előadók ugyanis vagy rögtön nemet mondtak, vagy miután vállalták a feladatot, rövid időn belül visszavonták az ígérvényüket. A pártszervezet helyi elnöke, Laczkó Zsolt szerint a történtekre egyszerű a magyarázat: az önkormányzati intézményeknél dolgozók, illetve a hozzátartozóik a munkahelyeik megtartása, s a családjuk egzisztenciális biztonságának megóvása érdekében idén a rendezvényüktől távol maradtak. A jobbikos megemlékezést megelőzően, a Kossuth téri Országzászló-szobornál tartott városi ünnepségen viszont szinte csak intézményi dolgozók és diákok vettek részt.

A nemzeti összetartozásunk megdönthetetlen, a magyarságot ugyanis olyan szoros, mély lelki kötelék tartja össze, amely szétszakíthatatlan. A városi ünnepségen beszédet mondó Kőrösi Tibor polgármester szólt erról. A település első számú, fideszes vezetője felelevenítette azon csongrádi állampolgári esküket, amelyeken a hazájuktól határvonalakkal elszakított nemzettársai nem csak meghatódva, hanem életük egyik legmeghatározóbb élményét megélve csatlakoztak hivatalosan is a nemzetükhöz. Kőrösi Tibor szerint Trianon gyalázatának máig kiható következményei vannak, amit jól láthatunk, amikor az országunk egy-egy darabjával megjutalmazott államok rettegnek a zarándokvonatoktól, de még a hamvaktól is, s alkalmasint félnek még egy békésen sétáló magyar köztársasági elnöktől is.

A csongrádi Kossuth téren 2010-ben felavatott Országzászló-emlékművet – a Sághy középiskola diákjainak műsora után – megkoszorúzták. A városi ünnepségen szemmel láthatóan – mintegy százötven-száznyolcvan fő – intézményi dolgozóként, vezetőként és csoportosan érkezett diákként vett részt. (Akit bővebben érdekel a polgármester eszmefuttatása, a Csongrád Televízióban szerda este 7 és 8, valamint csütörtök reggel 7 órakor látható magazinműsor végén végighallgathatja. – a szerk.)

A Dózsa György téri parkban a Jobbik által állított kopjafánál pontosan akkor kezdték a megemlékezést, amikor a békediktátumot kilencvenkét évvel ezelőtt aláírták. Az ünnepség résztvevőit köszönő alapszervezeti elnök, Laczkó Zsolt elmondta: igen nehezen tudták megszervezni a kulturális műsort, ugyanis sorra léptek vissza a fellépők, néhányan utóbb még azt is közölték, hogy idén „az ünnepségen sem mernek részt venni”.

A kopjafa előtt a trianoni békediktátumról Major Csaba, a Jobbik helyi ifjúsági tagozatának elnöke ismertette a zord tényeket, majd a kopjafát faragó Simmer Sándor mondott beszédet:

 

A közös gyertyagyújtással zárult ünnepségen megyeszékhelyről érkezett néptáncosok léptek fel.

A rendezvény után Lackó Zsolt a háttérben történtekkel kapcsolatban szerkesztőségünk érdeklődésére elmondta: „sajnálatos, hogy egyes politikai csoportok már a nemzeti összetartozás napján is fenyegetésekkel, zsarolásokkal fitogtatják az egyébként egyre inkább szétfoszló erejüket”. Szerinte az sem véletlen, hogy idén a megemlékezésükön feleannyian vettek részt, mint tavaly, vagy tavalyelőtt, hiszen „nem csak a közszférában dolgozók körében uralkodott el a félelem, hanem az a gazdasági szférát is elérte”.

Az alábbi felvételeinken is látható, hogy a Jobbik idei megemlékezésén mintegy ötven-hatvan fő vett részt. Közöttük mindösszesen egy önkormányzati cég vezetője, valamint öt önkormányzati cég, illetve intézmény alkalmazott tűnt fel.

Hírportálunkon megjelenő információk bármilyen utánközlése kizárólag a website tulajdonosának írásbeli engedélyével lehetséges.

{fcomment}

 
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés